Dermapen

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamarında yeni nesil bir tedavi yöntemi olan Dermapen, cildin en üst tabakasına zarar vermeden yenilenmesini sağlayan bir mikro iğneleme uygulamasıdır. Dermapen ile yüz gençleştirme uygulaması, cerrahi girişim gerektirmeksizin, cildinizin genç, parlak ve gergin bir görünüme kavuşmasını hedeflemektedir. Bu teknolojinin temel çalışma prensibi, cildinizin üzerine gözle görülmeyen binlerce mikro kanal oluşturmaktır. Bu mikro kanallar sayesinde ise vücudun onarıcı mekanizmalarının devreye girmesi tetiklenir, deri tarafından yara varmış gibi algılanan bu yöntemle, problemli cilt bölgelerinin yeniden yapılanması sağlanır. Bu sayede cilt gençleştirme gerçekleştirilmiş olur.

Dermapen ile cilt yenileme nasıl yapılır?

Dermapen uygulaması öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenir ve cilt iyice dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanır. Dermapen cihazının mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılır. Bu sayede cildin iyileşme mekanizmalarını tetiklenir. İşlemden sonra kişiye, yatıştırıcı bir peptid maskesi uygulanır. Dermapen işlemi yaklaşık olarak 30 ila 40 dakika sürer.

Dermapen ve Dermaroller arasındaki fark nedir?

DermaRoller, Dermapen’e göre daha basit bir alettir. Bir Dermaroller, minik iğnelerle kaplanmış bir silindirden oluşur. Dermaroller uygulaması sırasında silindir cilt boyunca tutunarak ve mikroskobik delikler bırakır. Uygulama olumlu anlamda etkili olsa da, cihazın yuvarlanma hareketi, ciltte tahribata ve acıya sebep olur. Sonuçlar zararlı değillerdir. Sadece bu durum tedaviyi çok daha acı verici hale getirir ve genellikle hastanın tedavi süresinin uzamasına neden olur. Aynı zamanda Dermaroller’ın iğneli rulosu, göz kenarları, burun ve ağız çevresindeki belli başlı bölgelere ulaşmayı zorlaştırıyor.

Dermapen’in cilt ile temas eden ucu çok daha küçük bir yüzeye sahiptir. Bu sayede erişilmesi zor yüzeyleri hızlı, kolay ve etkili bir şekilde tedavi etmeyi sağlar. Dermapen’in iğneleri o kadar yüksek hızda titreşir ki, bu da Dermaroller’a göre daha hızlı tedavi süreleri sağlar.

Dermaroller ve Dermapen arasındaki en önemli fark, iki teknolojinin etkinliğinde yatmaktadır. İki uygulamada da cilt yüzeyine ne kadar çok darbe oluşturulursa, tedavinin etkileri o kadar olumlu olduğu gözlemlenmiştir. Dermaroller ile elde edilebilir maksimum delik sayısı, saniyede 300 ila 400 delik arasındadır. Dermapen, 12 uçlu iğne kafası ve saniyede 110 devir üreten bir motor ile saniyede 1.300 delik açığa çıkabiliyor ve harika sonuçlar doğuruyor.

Dermapen tedavisi kimler için uygundur?

Dermapen ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması genellikle, cilt çatlakları tedavisinde, cilt germe, cilt yenileme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılmaktadır. Tüm deri tipleri için uygundur. Lazer tedavisi uygulanamayan koyu tenli hastalarda iyi bir alternatiftir. Derinin en ince olduğu boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabilir.

Dermapen ile cilt gençleştirme tedavisinin etkisi ne kadar sürer?

Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulamasınin hemen sonrasında, hücrelerde yeniden yapılanma etkisi sağlanır. Sonrasında, kolajen ve elastin sentezi arttıkça ciltte hissedilen yenilenme giderek belirgin hale gelir.Yaklaşık 6 hafta süren ilk etkilerin ardından üçüncü aya doğru etkilerde en yüksek düzeye artış olur. Tedavinin altıncı ayında, uygulamanın ciltte yarattığı yeniden yapılanma etkileri azalmaya başlar.

Uygulama amacı ve işlem, yapılan bölgeye göre 2-8 seans arasında değişebilir. İki işlem arasındaki süre 1-4 hafta kadardır. Örnek olarak anti-aging işlemi için ayda bir 3 seans, leke tedavisi için 15 günlük sürede 6-8 seans, çeşitli iz ve yanık lekelerinde 15-20 gün aralıklar ile 10-12 seans, saç tedavilerinde 10 gün arayla 10 seans uygulanır, PRP ve Mezoterapi ile kombine edilebilir.

Dermapen ile cilt gençleştirme tedavisi yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Dermapen ile cilt gençleştirme tedavisinden önce, kişinin mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Dermapen tedavinde sürecin uzman bir doktor gözetiminde ilerlemesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin cihazların kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik olması, muhtemel yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması bakımından büyük öneme sahiptir.

Dermapen uygulaması sonrasında yapılması gerekenler nelerdir?

Dermapen günlük rutini bozmayı gerektirmeyen bir uygulama olduğundan, tedavi sonrası yapılacaklar listesi bulunmamaktadır. Cildin, iğne deliklerini kapatması sürecinde banyo suyunun hijyen ve bakteri temizliği tam sağlanamadığından Dermapen sonrası ilk birkaç saat banyo yapılmaması önerilebilir. Tedavi sonrasında bunun haricinde bir gereksinim bulunmamaktadır.

Dermapen uygulaması, derinin bariyer fonksiyonunu bozmadan ve koruyucu üst tabakaya zarar vermeden gerçekleştirilir. Deride şişlik ve kızarıklık dışında herhangi bir kabuklanma veya yara gözlenmez. 48 saat içerisinde bu kızarılıklar kendiliğinden iyileşir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktora Danışın

Dermapen uygulamaları hakkında sorunuzu çekinmeden gönderebilirsiniz.

  • Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin ile sayfadaki form üzerinden iletişime geçtiğinizde, mesajınızın başarıyla ulaştığına dair bir bilgilendirme maili göndeririz.
  • Form aracılığıyla paylaşacağınız tüm bilgiler 128 bit SSL koruma ile şifrelenerek iletilmektedir.
  • Uzman klinik ekibimiz, form üzerinde belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşırlar.
  • Danışmak istediğiniz tüm sorularınız cevaplandırılır.
(Size telefon yoluyla ulaşılmasını istiyorsanız, mesajınız içerisinde belirtiniz.)
(Akıllı cep telefonunuzu kullanarak, istediğiniz bölgenin fotoğrafını çekip yükleyebilirsiniz.)
(Lütfen aşağıdaki kutuyu işaretleyerek onaylayın)
reCAPTCHA is required.

Randevu Alın (Ücretsiz)

Online randevu talebi uygulamamız ile internet üzerinden kliniğimizde muayene için randevu alabilirsiniz.

  • Form üzerinden sizin için en uygun tarihi iletirsiniz.
  • Belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşılır ve gerekli tüm bilgiler paylaşılır.
  • Net randevu tarihi ve saati karşılıklı olarak belirlenir ve geçerlilik kazanır.

Slide Kayseri'nin En Estetik Kliniği Slide Kendiniz İçin EN İYİSİNİ Yapın

Diğer Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Cerrahi Dışı Yöntemler

Intro Kliniğimizle WhatsApp üzerinden de iletişim kurabilirsiniz. 0 533 138 80 99 (Park Şb.) (Talas Şb.) 0 533 728 41 40

Intro İstediğiniz cihazdan erişin. Kliniğimizin internet sitesini, kullandığınız cihaza göre farklı arayüzlerle kolay ve rahat bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.