FibroPlus / Fibrogel

FibroPlus/FibroGel uygulamasındaki en önemli ayrıcalık, kişinin kendi hücreleri ile cildin temel dokusu olan kollajenin üretimi ve yenilenme aşamasının tetikleniyor olmasıdır.

Kişinin kendi hücreleri sadece yeni kollajen üretmekle kalmaz aynı zamanda cildin yenilenmesine ve onarımına katkıda bulunur.

FibroPlus / Fibrogel ile PRP

Otolog Fibroblastlar, PRP ( Platelet Rich Plasma ) içeren ortamlar içerisinde kültüre edilerek çoğaltılması hem hücre sayısı ve kalitesini arttırmakta hem de uygulama sırasında fibroblast yenilenmesi hedefine yönelmiş kök hücre yönelimini sağlamaktadır.

Diğer uygulamalardaki gibi fibroblast uygulaması sırasında PRP verilmesi, nonspesifik kök hücre yönlenmesine neden olurken PRP içerisinde çoğaltılmış fibroblast enjeksiyonu ile hedefe yönelmiş kök hücre sinyalizasyonu hedeflenmiştir.

Kullanım Alanları

 • Yüzdeki Kırışıklıkların Giderilmesi
 • Dudakların Dolgunlaştırılması
 • Yanık, Geçirilmiş Cerrahi ya da Tramvaya Bağlı Oyukuluk Tedavisi
 • Mezoterapi ile yapılabilecek Yüz Yenileme Uygulamaları
 • Akne veya Suçiçeği Sonrası Oluşan Deformasyonların Giderilmesi
 • Kapanmayan Kronik Yaraların Tedavisi
 • Uzun Süreli Cilt İzlerinin Tedavisi

Yaş Sınırı ve Yan Etkiler

Uygulama en çok 35 yaş üstü grupta uygulansa da hastadaki mevcut soruna göre her yaşta uygulanabilmektedir. Bu uygulamada Otolog ( kişinin kendi ) fibroblast gelişiminde hastanın kendi serumu kullanıldığı için herhangi bir yan etkisi yoktur.

FibroPlus / Fibrogel Uygulamasının Diğer Yöntemlere Göre Üstünlükleri

FibtoPlus/Fibrogel enjeksiyonu, dolgu malzemelerinin uygulanmasının sağladığı kısa vadeli çözümlerden çok, cilt kırışıklıklarının yok edilmesinde, yenilenme ve dolgu etkisi ile kendini gösteren faydalı bir yöntemdir.

Alerjik Değildir!

FibroPlus/Fibrogel enjeksiyonunda vücut kendi hücrelerini tanıdığı için yabancı maddelere karşı yaptığı reaksiyonları göstermez. Dolayısıyla yapay yollardan elde edilen HA (hyaluronik asit) vb. bazlı dolgulara göre alerji riski yoktur.

Hayvansal Hastalık Geçişi Riski Yoktur!

Bu uygulamada Otolog doku kullanıldığı gibi, bu dokudan elde edilen hücrelerin gelişimi ve çoğaltılması aşamasında ticari hayvansal kaynaklı serumlar yerine kişinin kendi kanından elde edilen serum kullanılır. Dolayısıyla hastalık taşıma riski yoktur.

Kalıcı ve Uzun Etkilidir!

Bu yöntemde sayısal olarak çoğaltılan canlı Otolog fibroblastlar hastada doğrudan hedeflenen bölgeye enjekte edilerek; burada sürekli kollajen onarım sistemi oluştururlar. Son bulgular en az 12 aydan 48 aya kadar ölçülebilir bir iyileşme olduğunu göstermektedir. Bu çalışmalardaki histolojik analizler fibroblast enjeksiyonun kollajen artışını sağladığını ve bununla birlikte dermal kollajenin yoğunluğunu da artırdığını kanıtlamaktadır.

Gelecek Yıllarda Kullanmak Üzere Dondurarak Saklama

GENKORD hücre bankacılığı kapsamında hastalarımızın isteğine bağlı olarak hücrelerini gelecek yıllarda kullanmak amacıyla saklama hizmeti vermektedir. Çoğalan hücrelerin uzun yıllar boyunca bozulmadan saklanabilmesi için özel solüsyonlar eklenerek -196’C sıvı azot tankında depolanır. Uygulama günü, çözülerek işlem için hazır hale getirilir.

Neden -196’C de saklatmalısınız?

Yaş ve çevre koşulları nedeniyle hücrelerimizin yenileme ve işleyiş kapasitesi zamanla azalır. Yaşlanan hücrelerde onarım kabiliyeti ve hızında kayıplar oluşur.

Bu nedenle hücrelerinizi ne kadar erken -196’C saklatırsanız, ileri yaşlarda o kadar yenilenme ve iyileşme kapasitesi yüksek hücreleriniz ile tedavilerinizin gerçekleşmesi sağlanmış olacaktır. Gelecekte de genç ve sağlıklı olmanın anahtarı kendi hücrelerinizde saklı…

Kalite Kontrolü Nasıl Sağlıyoruz?

Üretimimiz GMP laboratuvarlarında gerçekleştirilip, Sağlık Bakanlığı ve Uluslararası akredite kurumlar tarafından denetlenmektedir. Üretim sonunda hücre sayımı, canlılık, morfolojik analiz, immünfenotipleme, farklılaşma yeteneğinin ölçümü ve aerop & anaerop kültür testlerini yaparak güvenle uygulama yapılmasını sağlıyoruz.

Doku Parçası Aldırma

Uygulama alanı önceden lokal ve topikal olarak bir anestetik ile uyuşturulur. Ardından kulak arkasından veya kulak memesi arkasından yaklaşık 2.4 mmlik doku parçası için biyopsi yapılır. Punch biyopsinin iz bırakma olasılığı yüksek olduğu için eksizyonal biyopsi önerilir. Uygulama, cilt altındaki yağlı derinin üst tabakasını kapsaması nedeniyle,yarayı kapatmak için dikiş gerekli olabilir.

Doku Parçasının Genkord’a Gönderimi

Biyopsi gününden önce GENKORD tarafından kit ile örneğin transferi sağlanır. Kitimiz, periferik kan örneği için tüpler, koruyucu solüsyon ve bilgilendirme formundan oluşmaktadır. Alınan biyopsi numuneleri, tarafımızdan sağlanan koruyucu solüsyon içerisine dikkatli ve steril bir şekilde alınmalıdır.

Doku örnekleri kitin içerisinde +4’C de taşınması ve en geç 12 saat içerisinde tarafımıza ulaştırılmalıdır. ( Doku ürünlerin eksi derecelerde transferi kesinlikle doku kaybı ile sonuçlanır. Dolayısıyla eksi derecelerde transferi kesinlikle doku kaybı ile sonuçlanır. Dolayısıyla +4’C nin altındaki soğukluk derecelerinde taşınması kesinlikle önerilmez. )

Enjeksiyon Günü

Yaklaşık 1 ay sonunda ml’sinde 7-10.10 hücre olacak şekilde istenilen yoğunluğa ulaşıldığında, steril alanda fibroblast hücrelerinin enjektör ( min 2cc ) içerisine dolumu yapılarak steril tüplerde soğuk zincir ile hekime ulaştırılır. Hekime ulaşan hücreler, en geç 8 saat içinde uygulama yapılması hücrelerin canlı kalması ve tedavinin etkinliği açısından önemlidir.

Uygulama hekim tercihine göre ilgili alanlara enjekte edilerek yapılır. Uygulama öncesi, hasta ve doktor tercihine göre lokal anestezik etkili krem veya bölgesel anestezi uygulanabilir.

Uygulama Sonrası

Uygulama sonrası günlük yaşama devam edilebilir. Alternatif tedavilerde olduğu gibi 2-4 saati geçen yüzde ödem, ağrı, kızarıklıklar gibi yan etkiler olmaz. Uygulamanın yapıldığı gün yoğun makyaj, solaryum, sauna, havuz ve uygulamanın yapıldığı bölgeyi uzun süreli gün ışığına maruz bırakmak tavsiye edilmez.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktora Danışın

Kök Hücre uygulamaları hakkında sorunuzu çekinmeden gönderebilirsiniz.

 • Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin ile sayfadaki form üzerinden iletişime geçtiğinizde, mesajınızın başarıyla ulaştığına dair bir bilgilendirme maili göndeririz.
 • Form aracılığıyla paylaşacağınız tüm bilgiler 128 bit SSL koruma ile şifrelenerek iletilmektedir.
 • Uzman klinik ekibimiz, form üzerinde belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşırlar.
 • Danışmak istediğiniz tüm sorularınız cevaplandırılır.
(Size telefon yoluyla ulaşılmasını istiyorsanız, mesajınız içerisinde belirtiniz.)
(Akıllı cep telefonunuzu kullanarak, istediğiniz bölgenin fotoğrafını çekip yükleyebilirsiniz.)
(Lütfen aşağıdaki kutuyu işaretleyerek onaylayın)
reCAPTCHA is required.

Randevu Alın (Ücretsiz)

Online randevu talebi uygulamamız ile internet üzerinden kliniğimizde muayene için randevu alabilirsiniz.

 • Form üzerinden sizin için en uygun tarihi iletirsiniz.
 • Belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşılır ve gerekli tüm bilgiler paylaşılır.
 • Net randevu tarihi ve saati karşılıklı olarak belirlenir ve geçerlilik kazanır.

Slide Kayseri'nin En Estetik Kliniği Slide Kendiniz İçin EN İYİSİNİ Yapın

Diğer Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Cerrahi Dışı Yöntemler

Intro Kliniğimizle WhatsApp üzerinden de iletişim kurabilirsiniz. 0 533 138 80 99 (Park Şb.) (Talas Şb.) 0 533 728 41 40

Intro İstediğiniz cihazdan erişin. Kliniğimizin internet sitesini, kullandığınız cihaza göre farklı arayüzlerle kolay ve rahat bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.