PRP (Platelet Rich Plazma)

PRP, yani Platelet Rich Plazma (Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma), ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. İşlem, uygulanacağı kişiden alınan kanın, özel bir jel ile birleştirilerek, milimetrede 1,5 milyon kadar trombosit yoğunluğuna sahip olmasını sağlar ve bu karışım kişiye yeniden enjekte edilir. Bu sisteme Regen PRP denir.

PRP tedavisinde, tüm yara iyileşmesi ve doku yenilenmesini süreçlerini başlatan, büyüme faktörlerini elde etmek amaçlanır. PRP yöntemiyle elde edilen serumdaki büyüme faktörleri, hücreler arası maddeyi çoğaltarak cildi yenilemek üzere derinin alt dokularına yayılır.

PRP uygulaması, cilt yenileme tedavilerinde kullanılan lazer, peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin daha hızlı yapılanmasını sağlamak amacıyla kullanılsa da, deride kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esnekliğin ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamaktadır. Hatta iyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve cildinizin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak amacıyla da PRP tedavisine başvurabilirsiniz.

Regen PRP nedir?

Regen PRP, derinizi ve vücudunuzu içten dışa yenilemek için sadece kendi kanınızın kullanıldığı bir sistemdir.
Platelet Rich Plasma (PRP) uygulaması vücudun iyileşmek, dokuları onarmak ve güçlendirmek, yaşlanma bulgularını içten dışa etkin bir biçimde geriye çevirmek için kullandığı doğal süreçleri tetiklemeye yardımcı olur. Regen PRP sistemi, kanı vücuda enjekte ettikten sonra, platelet yönünden zengin olan solüsyon vücudumuzdaki hücresel süreçleri canlandıracak; kolajen üretimini ve hücrelerin bölünerek çoğalmasını başlatacak ve uygulama alanındaki kök hücrelerle büyüme faktörlerini harekete geçirecektir. PRP uygulaması dokuların yenilenmesini, yeni damar oluşumunu, hücrelerin farklılaşarak dokuların yapısal bütünlüğe ulaşmasını ve uygulama alanında gençleştirici bir etki yaratacak biçimde bazı başka hücrelerin de alana toplanmasını sağlar.

PRP cilt tedavisi kimler için uygundur?

PRP ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması, hamileler, kanser hastaları, kanında pıhtılaşma bozuklukları olanlar, kalp hastaları ve şeker hastalarında uygulanmaması tavsiye edilir.

PRP yüz estetiği alanında, cilt yenilenmesini gerektiren sarkma, kırışıklık tedavisi, çeşitli izler, akne izleri ve saç tedavilerinde kullanılabilir.

PRP tedavisi kaç seans uygulanır?

PRP tedavisinden en iyi sonucu alabilmek için, 3 hafta aralıklarla en az 3 seans gerekir. Daha sonra da her 6-12 ayda bir uygulamanın tekrarlanması, tedavinin sonuçlarının korunması için önemlidir.

PRP bir tür kök hücre tedavisi midir ?

PRP bir kök hücre tedavisi olmamasına rağmen, dolaylı yoldan kök hücreler üzerinde çalışır. PRP, trombosit sayısını çoğaltarak dolaylı olarak kök hücreler ile çalışır, çünkü dolgu uygulaması sonrasında deride oluşan fibrin ağları bölgedeki kök hücreleri de kendi yapısında toplar.

PRP ile ameliyatsız yüz gençleştirme tedavisi güvenli bir yöntem midir?

PRP ile ameliyatsız yüz gençleştirme tedavisi, hastanın kendi kanı alınarak yapıldığından, steril bir ortamda ve kişiye özel ekipmanlarla uygulandığında hiç bir riski yoktur. Güvenli bir tedavidir. PRP tedavisi sonrasında hasta normal yaşamına devam edebilir. Sosyal ve iş yaşamını engelleyecek bir görüntü oluşmaz. PRP uygulandıktan bir gün sonra ciltte yapılan iğnelere bağlı ufak ve geçici morluklar görülebilir. İşlemden sonra buz kompresi ve K vitaminli kremler bu morlukların giderilmesinde etkili rol oynar. Kapatıcı makyaj malzemeleri kullanılmasında bir sakınca yoktur.

PRP ile cilt gençleştirme tedavisi hangi durumlarda etkilidir?

PRP, yüz, boyun, kollar, eller, bacak içleri ve dekolte bölgelerinde, estetik amaçlı lazer uygulamalardan sonra, derinin hızlı bir şekilde yapılanmasının sağlanması bakımından çok etkili bir yöntemdir. Ayrıca deri kırışıklarının düzeltilmesi, çöküklerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın geri kazanılması, yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü, iyileşmesi uzun süren durumlarda kontrolün sağlanması amacıyla da kullanılmaktadır.

PRP lazer, ışık tedavileri, mezoterapi, mikro iğneleme gibi tedaviler ile beraber kullanılabilir. Uygulanan diğer tedavilerin etkinliğini arttırır, iyileşme süresini ise azaltır.

PRP uygulamasının etkisi ne zaman görülür?

Ciltte artan sağlıklı görünüm ve parlaklık, ilk seanstan itibaren görülmeye başlar. 3. veya 4. seanslar bu etki iyice belirginleşir. Alınan sonuçların kalıcılığı için tedavinin, 12 ayda bir tekrarlanılması tavsiye edilir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktora Danışın

PRP uygulamaları hakkındaki sorunuzu çekinmeden gönderebilirsiniz.

  • Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin ile sayfadaki form üzerinden iletişime geçtiğinizde, mesajınızın başarıyla ulaştığına dair bir bilgilendirme maili göndeririz.
  • Form aracılığıyla paylaşacağınız tüm bilgiler 128 bit SSL koruma ile şifrelenerek iletilmektedir.
  • Uzman klinik ekibimiz, form üzerinde belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşırlar.
  • Danışmak istediğiniz tüm sorularınız cevaplandırılır.
(Size telefon yoluyla ulaşılmasını istiyorsanız, mesajınız içerisinde belirtiniz.)
(Akıllı cep telefonunuzu kullanarak, istediğiniz bölgenin fotoğrafını çekip yükleyebilirsiniz.)
(Lütfen aşağıdaki kutuyu işaretleyerek onaylayın)
reCAPTCHA is required.

Randevu Alın (Ücretsiz)

Online randevu talebi uygulamamız ile internet üzerinden kliniğimizde muayene için randevu alabilirsiniz.

  • Form üzerinden sizin için en uygun tarihi iletirsiniz.
  • Belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşılır ve gerekli tüm bilgiler paylaşılır.
  • Net randevu tarihi ve saati karşılıklı olarak belirlenir ve geçerlilik kazanır.

Slide Kayseri'nin En Estetik Kliniği Slide Kendiniz İçin EN İYİSİNİ Yapın

Diğer Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Intro Kliniğimizle WhatsApp üzerinden de iletişim kurabilirsiniz. 0 533 138 80 99 (Park Şb.) (Talas Şb.) 0 533 728 41 40

Intro İstediğiniz cihazdan erişin. Kliniğimizin internet sitesini, kullandığınız cihaza göre farklı arayüzlerle kolay ve rahat bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.