Kulak Estetiği 

Yüz gençleştirme operasyonlarından biri olan kulak estetiği ameliyatları, genellikle doğuştan görülen şekil bozuklukları, kepçe kulak tedavisi için tercih edilir. Bu şekil bozukluklarının düzeltilmesi ameliyatına “Kulak Estetiği” veya “Kepçe Kulak Ameliyatı” denilir. İlkokul çağındaki çocukların kulakları, arkadaşları tarafından alay konusu olabilir.  Aileler kepçe kulaklı çocukların okulda arkadaşları tarafından alay konusu olup olmadığını takip etmesi, çocukların psikolojisi açısından önemlidir.

Piezo Burun Estetiği 

Piezo burun estetiğinde, ultrasonik ses dalgaları kullanılarak burun kemiklerinin şekillendirilmesi sağlanır. Teknolojinin estetik güzellik dünyasına bir armağan olarak kabul edilebilecek bu cihazın en önemli özelliği, yumuşak dokuları, kasları, damarlara hiç dokunmadan sadece kemiği hedef alarak çalışmasıdır.

Göz Kapağı Estetiği 

Göz Kapağı Estetiği, kaşlardaki, üst ve alt göz kapaklarındaki deri gevşemesi, fazlalığı, sarkması sorunlarını gidermek için uygulanır. Bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının çoğalması ile torbalanma olabilir. Bu göz kapağı yağ bezeleri, estetik görünüm bozukluğuna neden olabilir.

Yüz Germe 

Yüz germe ameliyatı, tüm yüzün bütün olarak gerilmesi ile uygulanan bir ameliyattır. Genel anestezi altında yapılan bu operasyonun tam donanımlı hastane şartlarında yapılması gerekir. Yüzün üst, orta ve alt bölümlerinin aynı anda veya ayrı ayrı gençleştirildiği kapsamlı operasyonlardır.

Elegan Estetik Klinik, Kayseri’de kişiye özel butik hizmet veren bir estetik-plastik cerrahi ve medikal estetik kliniğidir.

Burada, cerrahi dışı en güncel tedaviler uzmanları tarafından uygulanmaktadır.

Cerrahi operasyonların tamamı üst düzey özel hastanelerde, bizzat Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin tarafından tam donanımlı ameliyathane koşullarında gerçekleştirilirken, medikal estetik uygulamaları kliniğimizin “evde hissettiren” sıcak ve keyif dolu ortamında yapılmaktadır.

Elegan Estetik Kliniği çatısı altında kullanılan tüm sistem ve ürünler FDA onaylıdır.

Bariatrik Cerrahi

Obezite Cerrahisi Sonrası Yeni Bir Hayat Obezite önlenebilir ölüm nedenlerinde sigaradan sonra ikinci sırada yer alan, kronik bir hastalıktır. Dünyadaki yetişkin nüfusunun üçte birini etkileyen obezite aynı zamanda kalp-damar hastalıkları, diyabet, iskelet rahatsızlıkları, solunum problemleri ve hatta bazı kanser türlerine zemin hazırlar. Obezite Derecenizi Ölçün BKİ (Beden Kitle İndeksi) obezitenin sınıflandırılmasında kullanılan bir ölçektir. Kilonuzun…

Piezo Burun Estetiği

Piezo burun estetiğinde, ultrasonik ses dalgaları kullanılarak burun kemiklerinin şekillendirilmesi sağlanır. Teknolojinin estetik güzellik dünyasına bir armağan olarak kabul edilebilecek bu cihazın en önemli özelliği, yumuşak dokuları, kasları, damarlara hiç dokunmadan sadece kemiği hedef alarak çalışmasıdır.

Vaserlipoliz (Vaser Liposuction)

Vaserlipoliz, yani diğer bir adıyla Vazer Liposuction, temel olarak klasik Lipo ile aynı mantıkta çalışsa da, uygulanış sırasındaki kullanılan ultrasound teknolojisi ile yanına birçok artı katarak klasik Lipo’dan ayrılıyor. Peki, bu ultrasonik liposuction, yağ dokusuna nasıl etki ediyor? Vaser Lipo’nun en önemli özelliği, bu yöntemle vücuttan alınan yağlar, dolgu olarak kişinin kendi vücudunda yeniden kullanılabiliyor.

Labioplasti

Labioplasti ameliyatı, vajina girişindeki iç dudak sarkması sorununun estetik olarak düzeltilmesi amacıyla yapılan bir operasyondur. Normal doğum, kilo alıp verme, genetik yapı gibi sebeplerden dolayı vajina dudakları büyüyebilmektedir. Labioplasti estetiği ile vajina dudaklarındaki fazlalık alınarak estetik bir görünüm kazandırılmaktadır.

Vajinoplasti

Vajina daraltma olarak da bilinen vajinoplasti; vajinanın sıkılaşmasını ve toplanmasını sağlayan cerrahi bir işlemdir. Vajina gevşemesi, yapısal olarak veya normal doğum sonrasında, alt genital bölgede bulunan kas ve yumuşak dokuların gevşeyip genişlemesidir. Vajina daraltma ameliyatı ile; cerrahi olarak vajinal kanal daraltılır, gereken miktarda mukoza ve kas dokusu çıkarılır, gevşemiş olan kas yapıları dikilerek daha gergin ve sıkı hale getirilir.

Liposuction

Liposuction, özellikle bölgesel yağlanma sorunları için uygulanır. Liposuction ameliyatları tek başına uygulandığında, çoğunlukla diyet ve egzersize yanıt vermeyen inatçı bölgesel yağların giderilmesi ve doğal vücut hatlarının oluşturulması için uygulanır. Liposuction ile vücuttan yağ aldırma ameliyatı, bölgesel zayıflama, üst bacak, çene altı, göğüsler, basen ve karından yağ aldırma amaçlı kullanılmaktadır.

Kulak Estetiği

Kulak Estetiği ameliyatları, genellikle doğuştan görülen şekil bozuklukları, kepçe kulak tedavisi için tercih edilir. Bu şekil bozukluklarının düzeltilmesi ameliyatına “Kulak Estetiği” veya “Kepçe Kulak Ameliyatı” denilir. İlkokul çağındaki çocukların kulakları, arkadaşları tarafından alay konusu olabilir.  Aileler kepçe kulaklı çocukların okulda arkadaşları tarafından alay konusu olup olmadığını takip etmesi, çocukların psikolojisi açısından önemlidir.

BodyTite

Bodytite Radyo Frekans Liposuction istenmeyen yağların biriktiği tüm vücut bölgelerine yapılabilir. Ülkemizde genetik nedenlerden kadınlarda en sık yapıldığı bölgeler basenler, karın, bel, bacak iç ve dış kısmı ile diz bölgesi, sırt, kollar, göğüsler ve gıdı bölgesidir. Erkeklerde jinekomasti denilen göğüs meme büyümelerinde, simit olarak adlandırılan bel bölgesine ve gıdıya sıklıkla yapılır. Değişen ebatlarda yüz için Facetite boyun için Necktite selülit için Selutite Vücut için BodyTite başlıkları kullanılır.

Velashape III

VelaShape III, gözle görülür şekilde incelme, şekillenme yaratan ve selülit tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemidir. VelaShape III, yağ dokusunun hacmini azaltmak için elōs teknolojisi ile vakum teknolojisini birleştiren ilk ve tek tedavi yöntemidir. Üstelik sadece sıkılaşma, bölgesel zayıflama, incelme ve selülit problemlerinde değil çatlakların görünümünü hafifletmekte de son derece etkilidir.

Silhoutte Soft

Gençlik İpi ya da diğer bir adı ile Silhouette-Soft, hacim kaybı ve cilt sarkması etkilerini gidermek için uygulanan yeni bir tedavi yöntemidir. Özellikle, orta ve alt yüz problemlerinde uygulanır. Gençlik İpi, yanak bölgesi, burun kenarı çizgilerinde ve kaş kaldırma konularında cerrahi müdahaleye gerek kalmadan harika çözümler sağlar.

Kalça Dikleştirme Estetiği

Kalçaya yağ enjeksiyonu ile kalça dikleştirme ameliyatı, fazla kilo kaybı sonrasında formunu kaybetmiş gevşek deri ve yağ dokusunun özel cerrahi bir teknik ile alınması ve poponun dikleştirilmesi işlemidir. Popoda sarkan deri ve yağ dokusu alındıktan sonra geriye kalan doku gerilerek kalçaya yeni bir estetik form kazandırılır. Gerektiğinde yağ transferi ve silikon kullanılabilir.

Kalça Küçültme Estetiği

Kalça küçültme operasyonlarında, yapısal olarak istenilenden büyük olan kalça ve basen bölgesindeki fazla yağlar liposuction (yağ alma) yöntemi ile alınır. Eğer aynı zamanda sarkıklık mevcutsa, kalça küçültme ameliyatına kalça dikleştirme de ilave edilebilir.

Kalça Büyütme Estetiği

Kalça ve basen büyütme estetiği iki şekilde uygulanabilir. Birincisi, vücudun diğer bölgelerinden alınan yağların kalçaya enjekte edilmesi, ikinci yöntem ise silikon popo protezi ile kalça büyütme şekillendirme işlemidir. Popo protezi genellikle hastada yeterli miktarda yağ bulunmuyorsa uygulanan bir yöntemdir.

Bacak Germe Estetiği

Bacak Germe Estetiği, kilo alıp verme, egzersiz yapmama ve yaşlanma ile birlikte iç bacaklarda oluşan gevşemeyi tedavi etmeyi amaçlayan bir operasyondur. Bacak içi germe ameliyatı, estetik problemlerin yanı sıra, fizyolojik, dermatolojik ve hijyenik sebeplerle de uygulanabilir.

Kol Germe Estetiği

Estetik Kol Germe Ameliyatları, aşırı kilo alıp verme sonucu oluşan kol bölgesindeki sarkmaların toparlanmasını sağlayan operasyonlardır. Kol germe estetiği, yağ alma ve deri fazlalığı çıkartma gibi iki farklı yolla yapılabilir. Hatta bazı durumlarda, iki teknik aynı anda yapılabilir. Kol sarkma ameliyatı, dirsekten koltuk altına kadar olan bölge için yapılır.

Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatı genellikle, doğum sonrası verilemeyen kilolar veya aşırı kilo verme sonrasında sarkan dokular sebebiyle başvurulan bir tedavidir. Klasik germe veya mini germe adlarıyla bilinen iki yöntemden birisi uygulanır. Liposuction işlemi ile kombine edilmesi operasyon sonrası memnuniyeti artırır.

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs büyütme estetiği, göğüslerin dolgunluğunu artırmak ve simetrisini sağlamak amacıyla yapılır. Göğüs büyütme operasyonları, göğüslerinin küçük olduğu gerekçesiyle rahatsızlık duyan, meme gelişimi tamamlanmış herkese uygulanabilir. Doğum sonrası sarkmalar, hızlı kilo kaybı, yaşlanma, göğüs büyütme ameliyatı için başvuran hastaların çoğunluğunu oluşturur.

Göğüs Dikleştirme Estetiği

Göğüs dikleştirme yani mastopeksi, sarkmış memelerin tekrar dik konuma getirilmesi amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. İşlem sırasında meme başı yukarı taşınır, meme dokusu şekillendirilir ve cilt fazlası çıkartılır. Kadınların memeleri genellikle zaman içinde değişip şekil ve sıkılıklarını yitirmektedir. Bu değişiklikler, hamilelik, emzirme, kilo alıp verme, yaşlanma ve yerçekimi gibi nedenlerden dolayı olabilirler.

Göğüs Küçültme Estetiği

Göğüs küçültme yani diğer adıyla mamoplasti işlemi, büyük ve sarkık memelerin küçültülmesi ve dikleştirilmesi amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. İşlem sırasında memeler küçültülür ve dikleştirilir, meme başları yukarı taşınır ve cilt fazlası çıkartılır. Gereğinden büyük göğüsler, kadınlarda estetik görünümü bozmalarının yanı sıra, sağlık sorunlarına ve duygusal sıkıntılara da yol açmaktadır.

Yüz Germe

Yüz germe ameliyatı, tüm yüzün bütün olarak gerilmesi ile uygulanan bir ameliyattır. Genel anestezi altında yapılan bu operasyonun tam donanımlı hastane şartlarında yapılması gerekir. Yüzün üst, orta ve alt bölümlerinin aynı anda veya ayrı ayrı gençleştirildiği kapsamlı operasyonlardır.