Bacak Germe Estetiği

Bacak germe estetiği ameliyatı, kilo alıp verme, egzersiz yapmama ve yaşlanma ile birlikte iç bacaklarda oluşan gevşemeyi tedavi etmeyi amaçlayan bir operasyondur. İç bacak sorunları estetik problemlerin yanı sıra, fizyolojik, dermatolojik ve hijyenik sebeplerle de hastaları rahatsız edebilir.

Bacak germe estetiği nasıl yapılır?

Bacak germe operasyonları, derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak farklı tekniklerden oluşabilir. Eğer kişide, aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak deri gevşemesi mevcutsa, derinin kalınlığı fazla olabilir. O zaman bacak inceltme ameliyatından önce liposuction tedavisi yapılır. Sonra gevşeyen deri cerrahi olarak alınır. Bazen deri bolluğu sadece kasık bölgesinde mevcut olabilir. O zaman iç çamaşırı ile gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Çoğu vakada ise deri bolluğu kasıklardan bacak iç orta kısmına dek devam eder. Bu durumda kasıktan bacak orta kısmına dek uzayan bacağın iç kısmında bir miktar iz kalacak şekilde bacak içi germe ameliyatı yapılmış olur. Bu iz önden ve arkadan bakıldığında belli olmaz.

Bacak germe ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Bacak germe ameliyatı yaptırmayı düşünenler için en merak edilen sorulardan biri operasyonun uygulandığı bacakta iz kalıp kalmayacağıdır. Bu ameliyat iz bırakan bir ameliyattır. Kasık bölgesinin içinden başlayıp, üst bacağın içinden dize doğru devam eden bir takım izler kalabilir. Kesiler, özellikle az görünen bölgelere uygulanır. Sarkma derecesine bağlı olarak, kesi dize doğru uzar. Kesi ve dikişlerin olduğu bölgedeki izler ilk ayın sonunda azalmaya başlayacaktır. 1 yıl içerisinde bu izler belirgin olmayan bir hale gelecektir.

Bacak germe ameliyatı ne kadar sürer ?

Genel anestezi altında ve hastane koşullarında gerçekleştirilen bacak germe ameliyatı, ortalama olarak 2-4 saat sürer. Hastalar ertesi gün taburcu edilirler.

Bacak germe operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bacak germe ameliyatından 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. 1 ay kadar bir süre özel bir korse ve 1 hafta kadar da varis çorabı kullanılmalıdır. İlk günler yatarken ve otururken bacaklarınızın biraz yüksekte tutulması istenir. Pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Dikişlerin alınması gerekmez. Çeşitli spor aktivitelerine 4-6 hafta kadar sonra izin verilir.

İç bacak germe ameliyatı kimler için uygundur?

Eğer şikayeti olan hastanın derisinde sarkma gevşeme gibi durumlar yerine, bacak içerisinde yağ fazlalığı varsa, bu kişilere liposuction uygulaması önerilir. Ameliyat, bölgedeki yağ fazlalığının yanında sarkma da olduğu durumlarda tercih edilmelidir.

Bacak sarkması ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bacak sarkma ameliyatından sonra, morluk, şişlik ve hafif bir uyuşukluk gözlemlenebilir. Şişlikler bir hafta içerisinde en yüksek düzeye çıkıp bir süre sonra ortadan kalkacaktır. Bu dönemde hastanın ağrılarının hafifletilmesi için ağrı kesiciler kullanılabilir. Ameliyattan 1 ay sonra bu şişlikler tamamen yok olacaktır.

Hastanın ameliyattan sonra yürürken dikkatli olması ve bacaklarını çok germemesi önemlidir. Hasta günlük yaşamına 10 gün sonra dönüş yapabilir. Dikişlerin iyileşmesi 2 hafta kadar sürebilir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktora Danışın

Bacak Germe Estetiği yolları, yöntemleri hakkında sorunuzu çekinmeden gönderebilirsiniz.

  • Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin ile sayfadaki form üzerinden iletişime geçtiğinizde, mesajınızın başarıyla ulaştığına dair bir bilgilendirme maili göndeririz.
  • Form aracılığıyla paylaşacağınız tüm bilgiler 128 bit SSL koruma ile şifrelenerek iletilmektedir.
  • Uzman klinik ekibimiz, form üzerinde belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşırlar.
  • Danışmak istediğiniz tüm sorularınız cevaplandırılır.
(Size telefon yoluyla ulaşılmasını istiyorsanız, mesajınız içerisinde belirtiniz.)
(Akıllı cep telefonunuzu kullanarak, istediğiniz bölgenin fotoğrafını çekip yükleyebilirsiniz.)
(Lütfen aşağıdaki kutuyu işaretleyerek onaylayın)
reCAPTCHA is required.

Randevu Alın (Ücretsiz)

Online randevu talebi uygulamamız ile internet üzerinden kliniğimizde muayene için randevu alabilirsiniz.

  • Form üzerinden sizin için en uygun tarihi iletirsiniz.
  • Belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşılır ve gerekli tüm bilgiler paylaşılır.
  • Net randevu tarihi ve saati karşılıklı olarak belirlenir ve geçerlilik kazanır.

Diğer Vücut Germe Estetiği Ameliyatları

Diğer Estetik Ameliyatlar

Cerrahi Operasyonlar

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Cerrahi Dışı Yöntemler