Kalça Estetiği

Kalça estetiği, kalçalar, basenler ve bel bölgesine yönelik uygulanabilecek bütün estetik işlemleri kapsamaktadır. Kalça estetiği operasyonlarında hedef, popoyu şekillendirmek ve yükseltmek, basenlerdeki fazla yağ dokusunu almak ve bel bölgesini çukurlaştırmak ve inceltmektir. Bu doğrultuda, gerekli yerlerden liposuction ile yağ alınırken, poponun üst tarafına yağ enjeksiyonları yapılabilir. Yağın yeterli olmadığı durumlarda silikon protezler kullanılabilir. Özetle kalça estetiği operasyonlarını, kalça küçültme, büyütme ve dikleştirme başlıkları altında değerlendirebiliriz.

Kalça estetiğinde kullanılan Popo silikonu, memeye kullanılan silikonlar ile aynı içeriğe sahip, ama anatomik değişiklik içeren, popoya özel tasarlanmış silikonlardır. Kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilerek popo kaslarının içine yerleştirilir. Bu sayede poponuzun üst kısmı dolgunluk kazanır ve ameliyat sonrasında dik ve büyük kalça görünümüne sahip olursunuz. Silikonlar kas içerisinde yerleştirildiğinden dolayı dışarıdan bakıldığında ya da dokunulduğunda hissedilmez. Kuyruk sokumundan açılan kesi ile yerleştirildiklerinden dolayı ameliyat sonrası gözle farkedilir bir iz kalmaz. Bilimsel ve tıbbi araştırmalar sonucu sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek bir probleme sebep olmadığı bilinmektedir. Ömrünüzün sonuna kadar vücudunuzda kalmasında bir sakınca yoktur.

Kalça Dikleştirme Estetiği

Kalçaya yağ enjeksiyonu ile kalça dikleştirme estetiği, fazla kilo kaybı sonrasında formunu kaybetmiş gevşek deri ve yağ dokusunun özel cerrahi bir teknik ile alınması ve poponun dikleştirilmesi işlemidir. Popoda sarkan deri ve yağ dokusu alındıktan sonra geriye kalan doku gerilerek kalçaya yeni bir estetik form kazandırılır.

Kalça dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?

Kalça estetiği ameliyatları hastane ortamında gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonların öncesinde yeni kalça görünümü dizayn edilir. Gerektiğinde yağ transferi ve silikon kullanılabilir. Popodaki genel şekil bozuklukları giderilir ve gerektiğinde farklı estetik uygulamalar kombine edilebilir.

Kalça dikleştirme estetiği kimler için uygundur?

Kalça dikleştirme-kaldırma ameliyatı için sakınca bulunmayan kişiler operasyon tipine göre değişim göstermektedir. Silikon protez uygulaması yapılacak hastaların anestezi almasında sakınca olmaması gereklidir. Dolgu maddesi için genel anestezi gerekmeyeceğinden dolayı, alerjik problem yaşamayan, ilaç tedavisi bulunmayan, gebe olmayan ve emzirmeyen hastalar bu operasyonlar için uygundurlar.

Kalça dikleştirme operasyonu ne kadar sürer?

Kalça dikleştirme operasyonu yaklaşık olarak 1-2 saat kadar sürer. Hastanın 1 gün hastanede kalması istenir.

Kalça dikleştirme ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

En fazla 2 saat sürebilen basen eritme ve kalça dikleştirme operasyonlarından sonra hasta, birkaç gün yüz üstü ve yan yatmalıdır. Kalça sikleştirme ameliyatlarından hemen sonra, ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak için, yaklaşık 3-4 hafta kadar özel bir korse takmanız istenir. Ameliyatın ardından oturup kalkmakta zorluk çekmeniz normaldir, ancak bir sakınca yoktur. Operasyon sonrası 3. gün banyo yapabilir, 5. gün işinize dönebilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktora Danışın

Kalça Dikleştirmenin yolları, yöntemleri hakkında sorunuzu çekinmeden gönderebilirsiniz.

  • Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin ile sayfadaki form üzerinden iletişime geçtiğinizde, mesajınızın başarıyla ulaştığına dair bir bilgilendirme maili göndeririz.
  • Form aracılığıyla paylaşacağınız tüm bilgiler 128 bit SSL koruma ile şifrelenerek iletilmektedir.
  • Uzman klinik ekibimiz, form üzerinde belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşırlar.
  • Danışmak istediğiniz tüm sorularınız cevaplandırılır.
(Size telefon yoluyla ulaşılmasını istiyorsanız, mesajınız içerisinde belirtiniz.)
(Akıllı cep telefonunuzu kullanarak, istediğiniz bölgenin fotoğrafını çekip yükleyebilirsiniz.)
(Lütfen aşağıdaki kutuyu işaretleyerek onaylayın)
reCAPTCHA is required.

Randevu Alın (Ücretsiz)

Online randevu talebi uygulamamız ile internet üzerinden kliniğimizde muayene için randevu alabilirsiniz.

  • Form üzerinden sizin için en uygun tarihi iletirsiniz.
  • Belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşılır ve gerekli tüm bilgiler paylaşılır.
  • Net randevu tarihi ve saati karşılıklı olarak belirlenir ve geçerlilik kazanır.

Diğer Kalça Estetiği Ameliyatları

Diğer Estetik Ameliyatlar

Cerrahi Operasyonlar

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Cerrahi Dışı Yöntemler