Kol Germe Estetiği

Kol germe estetiği ameliyatları, aşırı kilo alıp verme sonucu oluşan kol bölgesindeki sarkmaların toparlanmasını sağlayan operasyonlardır. Kol germe ameliyatı, yağ alma ve deri fazlalığı çıkartma gibi iki farklı yolla yapılabilir. Hatta bazı durumlarda, iki teknik aynı anda yapılabilir. Ameliyat dirsekten koltuk altına kadar olan bölge için yapılır. O bölgedeki kol sarkmaları düzenlenir.

Yüksek miktarlarda (50-60kg) kilo veren insanlarda sarkma sıklıkla görülen bir hastalık olup çoğu zaman yok edilememektedir. Düzenli spor yapılsa dahi belli bir miktarda sarkma her daim kalır ve kişinin görünümüne olumsuz yönde etki eder. Bu noktada devreye derinin gerilmesi amacı ile yapılan operasyonlar girmektedir. Kol bu tür sarkmaların en belirgin olduğu bölgelerden biridir. Kol germe estetiği, spor ile giderilemeyen sarkmalarda imdadınıza yetişir. Bunun yanı sıra yaş ilerledikçe oluşan sarkmaların da önüne kol germe estetiği ile geçebilirsiniz.

Kol germe ameliyatı nasıl yapılır?

Kol germe estetiği, genel veya lokal anestezi kullanılarak, hastane koşullarında gerçekleştirilir. Derinin sarkma miktarı ve yağ dokusunun kalınlığına göre yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer fazla kilo vermeye bağlı bir sarkma mevcutsa derinin kalınlığı fazla olabilir. Bu durumda kol sarkma  ve kol germe ameliyatları öncesinde liposuction uygulanır ve ardından sarkan deri cerrahi olarak alınır. Bazen deri sarkması koltuk altı sınırları içindedir. Bu durumda koltuk altında gizlenebilecek küçük bir iz açılarak deri sarkması toparlanabilir. Çoğu kişide ise deri sarkması, dirseğe kadar devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda koltuk altından dirseğe kadar uzanan bir kol germe işlemi uygulanır.

Kol germe ameliyatında kesi uygulandığı için dikiş atılması kaçınılmaz bir zorunluluk olarak karşımıza çıkar. Kendi kendine eriyen dikişler kullanıldığından operasyon sonrası dikiş alımı gerekmez. Her hastanın farklı bünyesi olmasına rağmen bu dikişlerin ortalama 1 hafta içerisinde eridiği gözlemlenmiştir. Dikişler eriyene dek enfeksiyon riskinin azaltılması ve iyileşme sürecinin hızlanması için bölgeye pansuman uygulanmalıdır. Ayrıca hastanın ameliyattan sonraki 10 gün boyunca dikişlerin olduğu bölgenin hijyenine maksimum seviyede dikkat etmesi gerekir.

Kol germe operasyonu ne kadar sürer?

Estetik kol germe ameliyatı, ortalama olarak 1,5-2 saat süren bir ameliyattır. Lokal anestezi uygulanan hastalar aynı gün taburcu edilirken, genel anestezi uygulanmış hastaların bir gün süreyle hastanede kalmaları istenir.

Kol germe tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kol inceltme estetiğinden, 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. İyileşme sürecinin ilk günlerinde elastik bandajlar kullanılır. Hastadan kollarını, kalp seviyesinden yukarıda tutulmaya çalışması istenir. Dikişlerin alınması gerekmez. Çeşitli spor aktivitelerine 4-6 hafta kadar sonra izin verilir.

Kol germe ameliyatının riskleri nelerdir ?

Kol germe estetiği ameliyatı sonrasında karşılaşılabilecek riskler, diğer estetik operasyonlarda da gözlemleyebildiğimiz, ameliyat bölgesinde oluşabilecek enfeksiyon riskleridir. Bunlar antibiyotikle ortadan kaldırılabilecek risklerdir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktora Danışın

Kol Germe yolları, yöntemleri hakkında sorunuzu çekinmeden gönderebilirsiniz.

  • Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin ile sayfadaki form üzerinden iletişime geçtiğinizde, mesajınızın başarıyla ulaştığına dair bir bilgilendirme maili göndeririz.
  • Form aracılığıyla paylaşacağınız tüm bilgiler 128 bit SSL koruma ile şifrelenerek iletilmektedir.
  • Uzman klinik ekibimiz, form üzerinde belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşırlar.
  • Danışmak istediğiniz tüm sorularınız cevaplandırılır.
(Size telefon yoluyla ulaşılmasını istiyorsanız, mesajınız içerisinde belirtiniz.)
(Akıllı cep telefonunuzu kullanarak, istediğiniz bölgenin fotoğrafını çekip yükleyebilirsiniz.)
(Lütfen aşağıdaki kutuyu işaretleyerek onaylayın)
reCAPTCHA is required.

Randevu Alın (Ücretsiz)

Online randevu talebi uygulamamız ile internet üzerinden kliniğimizde muayene için randevu alabilirsiniz.

  • Form üzerinden sizin için en uygun tarihi iletirsiniz.
  • Belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşılır ve gerekli tüm bilgiler paylaşılır.
  • Net randevu tarihi ve saati karşılıklı olarak belirlenir ve geçerlilik kazanır.

Diğer Vücut Germe Estetiği Ameliyatları

Diğer Estetik Ameliyatlar

Cerrahi Operasyonlar

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Cerrahi Dışı Yöntemler