PRP (Platelet Rich Plazma) ile Kırışıklık Tedavi Yöntemleri

PRP, yani Platelet Rich Plazma (Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma), ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. İşlem, uygulanacağı kişiden alınan kanın, özel bir jel ile birleştirilerek, milimetrede 1,5 milyon kadar trombosit yoğunluğuna sahip olmasını sağlar ve bu karışım kişiye yeniden enjekte edilir. Bu sisteme Regen PRP denir.

Regen PRP Nedir?

Platelet Rich Plasma (PRP) uygulaması vücudun iyileşmek, dokuları onarmak ve güçlendirmek, yaşlanma bulgularını içten dışa etkin bir biçimde geriye çevirmek için kullandığı doğal süreçleri tetiklemeye yardımcı olur. Regen PRP sistemi, kanı vücuda enjekte ettikten sonra, platelet yönünden zengin olan solüsyon vücudumuzdaki hücresel süreçleri canlandıracak; kolajen üretimini ve hücrelerin bölünerek çoğalmasını başlatacak ve uygulama alanındaki kök hücrelerle büyüme faktörlerini harekete geçirecektir. PRP uygulaması dokuların yenilenmesini, yeni damar oluşumunu, hücrelerin farklılaşarak dokuların yapısal bütünlüğe ulaşmasını ve uygulama alanında gençleştirici bir etki yaratacak biçimde bazı başka hücrelerin de alana toplanmasını sağlar.

PRP Cilt Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

PRP ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması, hamileler, kanser hastaları, kanında pıhtılaşma bozuklukları olanlar, kalp hastaları ve şeker hastalarında uygulanmaması tavsiye edilir.

PRP yüz estetiği alanında, cilt yenilenmesini gerektiren sarkma, kırışıklık tedavisi, çeşitli izler, akne izleri ve saç tedavilerinde kullanılabilir.

PRP ile Cilt Gençleştirme Tedavisi Hangi Durumlarda Etkilidir?

PRP, yüz, boyun, kollar, eller, bacak içleri ve dekolte bölgelerinde, estetik amaçlı lazer uygulamalardan sonra, derinin hızlı bir şekilde yapılanmasının sağlanması bakımından çok etkili bir yöntemdir. Ayrıca deri kırışıklarının düzeltilmesi, çöküklerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın geri kazanılması, yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü, iyileşmesi uzun süren durumlarda kontrolün sağlanması amacıyla da kullanılmaktadır.

PRP lazer, ışık tedavileri, mezoterapi, mikro iğneleme gibi tedaviler ile beraber kullanılabilir. Uygulanan diğer tedavilerin etkinliğini arttırır, iyileşme süresini ise azaltır.

Elegan Estetik Klinik, Kayseri’de kişiye özel butik hizmet veren bir estetik-plastik cerrahi ve medikal estetik kliniğidir.

Burada, cerrahi dışı en güncel tedaviler uzmanları tarafından uygulanmaktadır.

Cerrahi operasyonların tamamı üst düzey özel hastanelerde, bizzat Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin tarafından tam donanımlı ameliyathane koşullarında gerçekleştirilirken, medikal estetik uygulamaları kliniğimizin “evde hissettiren” sıcak ve keyif dolu ortamında yapılmaktadır.

Elegan Estetik Kliniği çatısı altında kullanılan tüm sistem ve ürünler FDA onaylıdır.

LinErase

Kollajen, sağlıklı, genç ve esnek cildin ana elementi olmakla birlikte, kollajen sayesinde cilt korunur. Zamanın karşı koyulamaz ilerleyişi ile beraber vücudumuzdaki kollajen üretimi azalır, cilt zayıflar ve eski esnekliğini kaybeder. LinErase Kollajen Aşısı, derideki elastikiyet ve parlaklığın yeniden kazanılması ve kırışıkların açılması amacı ile cildin yenilenmesini sağlayan bir uygulamadır.

Radiesse Dolgu

Radiesse, içeriğinde deri altı minerallerden üretilen Kalsiyum Hidroksiapatit kürecikleri olan bir dolgu maddesidir. Uygulandığında hastanın kendi doğal kollajen üretimini arttırır. Derinin kollajen lifleri, gergin ve sağlam yapılarıyla derinin içinde sıkı ve gergin bir ağ yapısı oluşturur. Kişi yaşlandığında bu ağ yapıdaki kollajen lifleri kopar ve bağ dokunun gerginliği azalır. Liflerin kopmasıyla üzerlerindeki gerilimi kaybeden fibroblastlar aktivitelerini kaybeder ve daha az kollajen üretmeye başlarlar.

Kırışıklık Tedavisi (Dolgu Enjeksiyonu)

Dolgu Enjeksiyonu, yüzdeki kasların etkilerini azaltması için uygulanan bir proteindir. Ameliyatsız kırışıklık tedavisi Dolgu enjeksiyonu, alın çizgileri, göz çevresi kırışıklıkları, gözaltı kırışıklıkları, dudak üstü kırışıklıkları gibi yüz bölgelerine uygulanabilmektedir. Tüm bu kırışıklıklara dolgu enjeksiyonu uygulandığında ise cilt daha gergin bir görünüme kavuşur.

Dolgu

Yüz dolgusu, diğer adıyla yağ enjeksiyonu cilt ve cilt alt dokusunun yıllar geçtikçe incelmesi sonucunda ihtiyaç duyulan bir uygulamadır. Bu incelme, ciltte küçük kırışıklıklara ve hatta zaman zaman sarkmalara sebep olabilir. Dolgu Estetiği bu sorunları tedavi etmektedir.