Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe estetiği, aşırı kilo alıp verme sonucu oluşan kol bölgesindeki sarkmaların toparlanmasını sağlayan operasyonlardır. Kol germe ameliyatı, yağ alma ve deri fazlalığı çıkartma gibi iki farklı yolla yapılabilir. Hatta bazı durumlarda, iki teknik aynı anda yapılabilir. Ameliyat dirsekten koltuk altına kadar olan bölge için yapılır. O bölgedeki kol sarkmaları düzenlenir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe estetiği, genel veya lokal anestezi kullanılarak, hastane koşullarında gerçekleştirilir. Derinin sarkma miktarı ve yağ dokusunun kalınlığına göre yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer fazla kilo vermeye bağlı bir sarkma mevcutsa derinin kalınlığı fazla olabilir. Bu durumda kol sarkma  ve kol germe ameliyatları öncesinde liposuction uygulanır ve ardından sarkan deri cerrahi olarak alınır. Bazen deri sarkması koltuk altı sınırları içindedir. Bu durumda koltuk altında gizlenebilecek küçük bir iz açılarak deri sarkması toparlanabilir. Çoğu kişide ise deri sarkması, dirseğe kadar devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda koltuk altından dirseğe kadar uzanan bir kol germe işlemi uygulanır.

Kol Germe Estetiği

Estetik Kol Germe Ameliyatları, aşırı kilo alıp verme sonucu oluşan kol bölgesindeki sarkmaların toparlanmasını sağlayan operasyonlardır. Kol germe estetiği, yağ alma ve deri fazlalığı çıkartma gibi iki farklı yolla yapılabilir. Hatta bazı durumlarda, iki teknik aynı anda yapılabilir. Kol sarkma ameliyatı, dirsekten koltuk altına kadar olan bölge için yapılır.