PRP Tedavisi (Platelet Rich Plazma)

PRP Tedavisi , yani Platelet Rich Plazma (Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma), ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. İşlem, uygulanacağı kişiden alınan kanın, özel bir jel ile birleştirilerek, milimetrede 1,5 milyon kadar trombosit yoğunluğuna sahip olmasını sağlar ve bu karışım kişiye yeniden enjekte edilir. Bu sisteme Regen PRP denir.

Regen PRP Nedir?

Platelet Rich Plasma (PRP) uygulaması vücudun iyileşmek, dokuları onarmak ve güçlendirmek, yaşlanma bulgularını içten dışa etkin bir biçimde geriye çevirmek için kullandığı doğal süreçleri tetiklemeye yardımcı olur. Regen PRP sistemi, kanı vücuda enjekte ettikten sonra, platelet yönünden zengin olan solüsyon vücudumuzdaki hücresel süreçleri canlandıracak; kolajen üretimini ve hücrelerin bölünerek çoğalmasını başlatacak ve uygulama alanındaki kök hücrelerle büyüme faktörlerini harekete geçirecektir. PRP uygulaması dokuların yenilenmesini, yeni damar oluşumunu, hücrelerin farklılaşarak dokuların yapısal bütünlüğe ulaşmasını ve uygulama alanında gençleştirici bir etki yaratacak biçimde bazı başka hücrelerin de alana toplanmasını sağlar.

PRP Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

PRP ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması, hamileler, kanser hastaları, kanında pıhtılaşma bozuklukları olanlar, kalp hastaları ve şeker hastalarında uygulanmaması tavsiye edilir.

PRP yüz estetiği alanında, cilt yenilenmesini gerektiren sarkma, kırışıklık tedavisi, çeşitli izler, akne izleri ve saç tedavilerinde kullanılabilir.

PRP Tedavisi Hangi Durumlarda Etkilidir?

PRP, yüz, boyun, kollar, eller, bacak içleri ve dekolte bölgelerinde, estetik amaçlı lazer uygulamalardan sonra, derinin hızlı bir şekilde yapılanmasının sağlanması bakımından çok etkili bir yöntemdir. Ayrıca deri kırışıklarının düzeltilmesi, çöküklerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın geri kazanılması, yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü, iyileşmesi uzun süren durumlarda kontrolün sağlanması amacıyla da kullanılmaktadır.

PRP lazer, ışık tedavileri, mezoterapi, mikro iğneleme gibi tedaviler ile beraber kullanılabilir. Uygulanan diğer tedavilerin etkinliğini arttırır, iyileşme süresini ise azaltır.

Elegan Estetik Klinik, Kayseri’de kişiye özel butik hizmet veren bir estetik-plastik cerrahi ve medikal estetik kliniğidir.

Burada, cerrahi dışı en güncel tedaviler uzmanları tarafından uygulanmaktadır.

Cerrahi operasyonların tamamı üst düzey özel hastanelerde, bizzat Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin tarafından tam donanımlı ameliyathane koşullarında gerçekleştirilirken, medikal estetik uygulamaları kliniğimizin “evde hissettiren” sıcak ve keyif dolu ortamında yapılmaktadır.

Elegan Estetik Kliniği çatısı altında kullanılan tüm sistem ve ürünler FDA onaylıdır.

PRP

PRP, yani Platelet Rich Plazma (Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma), uygulanacağı kişiden alınan kanın, özel bir jel ile birleştirilerek, milimetrede 1,5 milyon kadar trombosit yoğunluğuna sahip olmasını sağlama işlemidir. PRP uygulaması sıklıkla, lazer, peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin daha hızlı yapılanmasını sağlamak amacıyla kullanılsa da, deride kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esnekliğin ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamaktadır.